Sanat Dünyasındaki Ünlü Lezbiyenler

Sanat Dünyasının Cesur Kadını

Hayatın her alanında olduğu gibi sanat dünyasının içinde de bir çok ünlü eşcinsel  lezbiyen bulunmakta. Bunlardan bazıları tercihlerini açık açık belirtirken kimileride gizli saklı olarak yaşamaya devam etmekte. Cesareti ve özgüveni ile hepimizin beğenisini kazanan ve kendini hiç bir şekilde sindirip bastırmayan ünlülerimizden bazılarından bahsedicez. Tabiki bu kişiler ve tercihleri fısıltı gazetesi ile yayılan ve kendi söylediklerinden yola çıktığımız ünlüler olacak.

İlk önce hepimizin Bıçkın bir kız imajıyla tanıdığımız ünlü hip hop  ve Rock şarkıcısı Özlem Tekin,  Tekin her zaman maskülen tavırları ve tarzıyla ön planda olmuş bu yönüyle kendisini kabul ettirmiş bir ünlü şarkıcıdır. Bir muhabirin kendisine bu tarzınızla yanlış anlaşılmakta korkmuyormusunuz sözüne “Her zaman içimden geldiği gibi davrandım ben hep böyleydim ruhumu yansıttım” diyerek cevap vermiş.

Hiç lezbiyen derler korkusu yaşamadınız mı?” sorusuna “Hayır hiç bir zaman. Ayrıca Lezbiyen olmak neden korkutucu olsun ki?cevabı ilede akıllara Özlem Tekin Lezbiyen bi ünlü fikrini getirmiştir. Bu özgüveni ve açık yürekliliği için Özlem Tekin’i tebrik ediyoruz.

İnsanların gözünde bir öcü gibi algılanan eşcinsellik konusunda ünlülerimizin bu konuya eğilmesi Lezbiyen toplumundaki baskıları biraz lsun hafifletmektedir. Dünyada bir çok ünlü lezbiyen olduklarını açıklıyor ve kabul görüyorken bizim ülkemizde dışlanıp ötekileştiriliyor. Aynı kişiler yabancı lezbiyen kadınları izlerken “bak bu kadın lezbiyen şarkıcı, bunlar lezbiyen ünlüler” diyerek hayranlıkla izliyorlar, buda bizim toplumumuzun bir çelişkisi olarak ortaya çıkıyor.

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir